Atrakcje w Bieszczadach dla całej rodziny

Słysząc hasło „Bieszczady” większość wyobraża sobie małą, chatkę otoczoną przez przyrodę. Ten region Polski kojarzymy z spokojem, spacerowaniem po górach i przyjemnym odpoczynkiem od zgiełku miasta i stałego pędu. Jednak Bieszczady, oprócz zapierających dech w piersiach krajobrazów, proponują nam także dużo atrakcji historycznych. Zaskakują wielokulturowością i mają bogatą ofertę dla dzieci. Warto się nad nią zastanowić.

Wyremontowana Chatka Puchatka.

Najciekawszym obiektem w Bieszczadach jest słynna Chatka Puchatka – schronisko umieszczone na szczycie Połoniny Wetlińskiej. Prowadzi do niej szlak, który powinni być w stanie wytrzymać mniej doświadczeni podróżnicy. Ciekawe schronisko w 2022 zostało poddane gruntownej przebudowie. Dlatego można oglądać już inny, w całości unowocześniony obiekt. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w dalszą część drogi, w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu zawsze należy liczyć się z dalszą i trudniejszą trasą, na którą warto się przygotować.

O jakiej porze najlepiej przyjechać w Bieszczady?

Bieszczady to ciągle mało oblegany teren Polski, dzięki czemu zaznamy tu spokoju i wytchnienia od wielkomiejskiego hałasu. Chociaż baza noclegowa nie jest tak rozwinięta bardzo dobrze, w podgórskich miejscowościach wynajmiemy urocze domki. Bieszczady najbardziej popularne są w okresie letnim, dlatego o rezerwacji noclegu warto rozważyć z wyprzedzeniem. Jeżeli zdecydowałeś się na tutejsze noclegi – Bieszczady zapewniają także prywatne stancje, jak i samodzielne domy.

Zapora nad Soliną – warta odwiedzenia?

Choć dla wielu przedstawicieli Podkarpacia Solina to już prawdziwe Bieszczady, będąc w okolicy koniecznie należy tu dotrzeć. Popularna zapora w Solinie sprawi wrażenie nad każdym, a w szczególności nad najmłodszymi turystami. Obecnie działa tu także wyciąg kolejkowy, z którego roztacza się niezwykły i wspaniały widok na jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pobyć nad zbiornikiem wodnym i odpocząć nad brzegiem jeziora warto pojechać do Polańczyka i tam skorzystać z wodnych atrakcji.

Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczady to region pełen interesujących strumyków czy leśnych terenów spacerowych. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę posiada w Ustrzykach Górnych, gdzie warto rozpocząć swoją wycieczkę. Natomiast w Ustrzykach Dolnych koniecznie przyjdźcie do Muzeum Przyrodniczego. W Bieszczadach jest dużo dzikich, które nietrudno spotkać na szlaku. Prawie wszędzie znajdziecie ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a dodatkowo rysiami, które są symbolem parku. Jeżeli jeszcze wam mało w Mucznem czeka na was Pokazowa Zagroda Żubrów.

Dobry nocleg to dobry wypoczynek.

Podstawą prawidłowego wypoczynku jest dobry plan na urlop i oczywiście nocleg https://domki.bieszczadomaniak.pl/. Nieopodal centrum miasteczka lub na uboczu, u podnóża gór, w zależności od upodobań. Jeśli wyjeżdżamy na urlop z małymi dziećmi, warto ustalić, czy obiekt świadczy im dodatkowe atrakcje. W niektórych znajdziemy mały plac zabaw, w innych salę zabaw z animatorem, a w gospodarstwach agroturystycznych – zwierzęta zagrodowe, które za aprobatą gospodarzy obiektu będziemy mogli pogłaskać lub nakarmić.

Jeśli szukacie miejsca, w którym będziecie mogli czuć się w pełni swobodnie i bez obecności innych gości leżeć na łonie natury. Znajdziecie niezwykle różnorodne oferty małych, drewnianych domków, które umożliwią wygodny pobyt i umożliwią poczuć się choć przez chwilę jak mieszkańcy tego wyjątkowego regionu.

Related Post